دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

شناخت هندیان از ایران در حد نفت و گاز است/ عکس‌هایی از ۱۰ سال حضور یک هندی در ایران

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: شناخت هندیان از ایران در حد نفت و گاز است/ عکس‌هایی از ۱۰ سال حضور یک هندی در ایران در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش خبرنگار تجسمی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از فارس، نمایشگاه عکس‌های «عزیز مهدی» از ایران، عصر روز گذشته (شنبه ۱۸ فروردین) در گالری مرکز فنون و هنرهای زیبای هندوستان واقع در دهلی‌نو افتتاح شد.

 

 

مهدی که دانش‌آموخته دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران است و دوره‌های تخصّصی عکاسی را در خانه عکاسان ایران (وابسته به حوزه هنری) گذرانده،‌ در این باره به خبرنگار فارس گفت: در نمایشگاه «پژواک» ۳۴ عکس از معماری بناهای ایرانی، طبیعت زیبای ایران و مردم این سرزمین را به نمایش گذاشته‌ام.

وی افزود: این عکس‌ها در دوران حضورم در ایران بین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۵ گرفته شده و آقایان علی دهگاهی (رایزن فرهنگی ایران در دهلی) و احسان‌الله شکراللهی (رئیس مرکز تحقیقات فارسی جمهوری اسلامی ایران در دهلی دهلی نو) و محمدحسین شجاعی معاون سفیر ایران در دهلی نو در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

مهدی درباره اهداف خود از برگزاری نمایشگاه مذکور اظهار داشت: از یک هندی درباره ایران بپرسی، شاید نتواند به خوبی در یک جمله کوتاه ایران را بیان کند؛ اما از یک ایرانی درباره هند بپرسی، سریع می‌گوید: سرزمین ۷۲ ملت و آمیتاب باچان.

وی ادامه داد: من یک دهه در ایران زندگی کردم. اول به عنوان دانشجو و سپس در جایگاه استاد دانشگاه تهران. و در این مدت من سراسر ایران را گشتم و این محبت و احترام بی چون و چرای ایرانیان نسبت به هندیان را شخصاً تجربه کردم.

این شاعر و هنرمند افزود: متاسفانه نگاه هندیان درباره ایران بیشتر این است که ایران یک کشور دارای گاز و نفت است که گاهی با کشورهای غربی جهان تنش‌های دیپلماتیک دارد! هدف من از برگزاری این نمایشگاه، نشان دادن و معرفی آن بُعد ناآشنای ایران به هندیان است. ایرانی که من دیدم و عاشقش شدم؛ ایران سرشار از معماری بی نظیر و مردم سرشار از محبت!

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر شهر ایران یک نکته جدید برای همه دارد؛ از باغ‌های کاشان گرفته تا پل‌های اصفهان و مساجد سیراز. بیایید از نگاه لنز دوربین من شمه‌ای از ایران را نگاه کنید.

 

 

نمایشگاه عکس ایران با عنوان «پژواک» تا یک هفته در گالری مرکز فنون و هنرهای زیبای هندوستان ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : شناخت هندیان از ایران در حد نفت و گاز است/ عکس‌هایی از ۱۰ سال حضور یک هندی در ایران

شناخت هندیان از ایران در حد نفت و گاز است/ عکس‌هایی از ۱۰ سال حضور یک هندی در ایران

8 April 2018 | 2:10 pm

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان