دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ تر شدن مغز می شود

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ تر شدن مغز می شود در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش خبرنگار گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از مهر، پیروی از یک رژیم غذایی سالم از سلامت مغز حفاظت کرده و می تواند یک شیوه پیشگیرانه مناسب در حفظ و تقویت شناخت (فکر و حافظه) در افراد سالم باشد.

محققان دانشگاه اراسموس هلند در این مطالعه، بیش از ۴۲۰۰ فرد ۴۵ سال به بالا را مورد بررسی قرار دادند. داوطلبان مطالعه، نظرسنجی ای را در مورد نوع و مقدار غذایی که در طول ماه گذشته خورده بودند تکمیل کردند. این نظرسنجی شامل حدود ۴۰۰ نوع ماده خوراکی بود.

به کیفیت رژیم غذایی براساس نمرات ۰ تا ۱۴ امتیاز داده شد که نمره ۱۴ نشانه سالم ترین رژیم غذایی بود. به گفته محققان، بهترین رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد میوه و سبزیجات، مغزیجات آجیلی، غلات کامل، محصولات لبنی و ماهی و مقادیر محدود نوشیدنی های حاوی قند بود.

همچنین شرکت کنندگان برای اندازه گیری اندازه مغزشان تحت اسکن MRI قرار گرفتند.

محققان مشاهده کردند امتیاز بالاتر در رژیم غذایی با حجم بیشتر مغز مرتبط بود. افراد دارای سالم ترین رژیم غذایی دارای مغزی بودند که در مقایسه با افراد دارای پایین ترین امتیاز از لحاظ رژیم غذایی، حدود ۲ میلیمتر بزرگ تر بود. به گفته محققان همین ۲ میلیمتر تفاوت در اندازه مغز منجر به مهارت های فکری و حافظه بهتر می شود.

دکتر «میک ورنویج»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «با افزایش سن ریسک زوال شناختی افزایش می یابد، چراکه حجم مغز ما کوچک تر می شود.»

محققان برای حفظ سلامت مغز در دوره سالمندی پیروی از یک رژیم غذایی سالم را توصیه می کنند.

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ تر شدن مغز می شود

رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ تر شدن مغز می شود

20 May 2018 | 11:33 pm

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان