دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

خورشید فردا به صورت عمود بر کعبه می‌تابد/ زمان تعیین دقیق قبله

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: خورشید فردا به صورت عمود بر کعبه می‌تابد/ زمان تعیین دقیق قبله در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش خبرنگار حج و زیارت گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از فارس، تعیین جهت قبله که به سمت خانه خدا است، یکی از امور مهمی به شمار می‌رود که از گذشته به منظور انجام اعمال مذهبی و دینی مورد توجه قرار داشته است.

دانشمندان اسلامی جهت‌یابی قبله را از هر نقطه بر روی سطح کره زمین بررسی کردند و بر اساس اعلام مرکز تحقیقات و پژوهش‌های فلکی ـ نجومی، روزهای هفتم خردادماه و 25 تیرماه خورشید به صورت عمود بر خانه خدا می‌تابد.

 

 

در هفتم خرداد ساعت 13 و 48 دقیقه به وقت کشورمان (9 و 18 دقیقه به وقت گرینویچ) و 25 تیر ساعت 13 و 57 دقیقه به وقت کشورمان (9 و 27 دقیقه به وقت گرینویچ) می‌توان با روش‌های علمی قبله را تعیین کرد.

بر همین اساس، فردا هفتم تیرماه ساعت 13 و 48 دقیقه هم‌زمان با ظهر شرعی در مکه مکرمه که خورشید به صورت عمود بر کعبه می‌تابد، امکان تعیین قبله وجود دارد؛ به طوری که در این زمان اگر در هر نقطه از زمین به سمت خورشید بایستید، قبله همان طرف است و رو به قبله ایستاده‌اید.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : خورشید فردا به صورت عمود بر کعبه می‌تابد/ زمان تعیین دقیق قبله

خورشید فردا به صورت عمود بر کعبه می‌تابد/ زمان تعیین دقیق قبله

27 May 2018 | 2:53 pm

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان