دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط آغاز شد/ تقدیر از داریوش مهرجویی

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط آغاز شد/ تقدیر از داریوش مهرجویی در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از فارس؛ مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم مسقط و یکی از جشنواره‌های مهم سینمایی عرب، شامگاه دوشنبه ۶ فروردین‌ماه در مسقط، پایتخت عمان در حالی برگزار شد که سینمای ایران نقش پررنگی را در آن ایفا می‌کند.

در این مراسم داریوش مهرجویی کارگردان پیشکسوت ایرانی به دلیل فعالیت‌های تأثیرگذار در سینمای آسیا و خاورمیانه و تفکر و روش خاص در فیلم‌سازی مورد تقدیر قرار گرفت که در این بخش مهرجویی حضور نیافت و بهمن اکبری رایزن فرهنگی ایران به نمایندگی از این فیلم‌ساز تندیس و تقدیرنامه را دریافت کرد.

 

 

درحاشیه تقدیر از داریوش مهرجویی، حبیب باوی ساجد مستند‌ساز ایرانی پشت تریبون قرار گرفت و درباره جایگاه داریوش مهرجویی خاطرنشان کرد: تقدیر از داریوش مهرجویی باعث مباهات رویدادهای سینمایی است. مهرجویی توانست شیوه جدیدی از اندیشیدن و تفکر و فلسفه عملی را با سبک منحصر به فرد سینمایی‌اش روایت کند.

از دیگر چهره‌های هنری و سینمایی بین‌المللی که در این رویداد مورد تقدیر قرار گرفتند، می‌توان به غسان مسعود بازیگر و کارگردان نامدار سوری که در ایران برای بازی در فیلم بازمانده به کارگردانی روانشاد سیف‌الله داد در نقش شمعون و در سینمای جهان بابازی در فیلم قلمروی بهشت، ساخته ریدلی اسکات در نقش صلاح‌الدین ایوبی شناخته شده است، و فرانکیو نیرو بازیگر ایتالیایی فیلم‌های هالیوودی، میرا نیرا کارگردان برجسته هالیوودی نیز می‌توان اشاره کرد.

 

 

در جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط بیش از 100 فیلم به رقابت می‌پردازند که عباس رزیجی تنها فیلم‌ساز ایرانی بخش فیلم‌های بلند سینمایی است که بافیلم «دَمِ سرد» در بخش مسابقه حضور دارد.

حبیب باوی ساجد مستندساز ایرانی نیز در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در میان هیأت داوران قضاوت آثار مستند را به عهده دارد.

علی حیاتی دیگر فیلم سازایرانی با فیلم کوتاه داستانی «او» در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه حضور دارد. در بخش فیلم‌های مستند، مهدی طرفی، دیگر فیلم سازایرانی با فیلم مستند «سینما آزادی» به رقابت می‌پردازد.

 

 

دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط باشعار «سینما همه مارا گردهم می‌آورد» ۶ الی ۱۲ فروردین‌ماه سال‌جاری در پایتخت عمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط آغاز شد/ تقدیر از داریوش مهرجویی

جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط آغاز شد/ تقدیر از داریوش مهرجویی

27 March 2018 | 1:09 pm

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان