دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

تندیس شهید همدانی نماد دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و دعوت مردم به آن است

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: تندیس شهید همدانی نماد دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و دعوت مردم به آن است در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش خبرنگار تجسمی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از فارس، آیین رونمایی از تندیس سردار شهید حسین همدانی روز گذشته (چهارشنبه ۲۲ اسفند) با حضور فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، استاندار همدان و خانواده‌های معزز شهدا در باغ‌موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد.

 

 

مهدی احمدی، خالق این تندیس درباره ویژگی‌های آن به خبرنگار فارس گفت: این تندیس ۵ متر ارتفاع دارد و روی یک پایه به ارتفاع ۲.۵ متر نصب شده است.

فارغ‌التحصیل رشته مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای زیبا، درباره مواد استفاده شده در این مجسمه اظهار داشت: برای خلق این تندیس از فایبرگلاس و آهن استفاده شده و فرآیندی بسیار زمان‌بر بوده است، به طوری که حدود یک سال درگیر ساخت آن بودم.

این مجسمه‌ساز ۴۲ ساله افزود: ایده‌های مختلفی برای اجرا اتود زده شد و سه ـ‌ چهار ماکت هم ساختم که در نهایت طی مشورت با باغ‌موزه دفاع مقدس همدان، طرح کنونی انتخاب و اجرا شد.

 

 

احمدی درباره دشواری‌های اجرای این اثر گفت: منطقه‌ای که باغ‌موزه در آن واقع شده، بسیار بادخیز است و کار اگر ساختار خوبی نداشته باشد، از هم می‌پاشد. به همین دلیل اسکلت‌گذاری بخش پرچم (که به شدت بادگیر است) باید با دقت بسیار انجام می‌شد که کاری دشوار بود.

وی که سابقه آشنایی با سردار همدانی را داشته است،‌ درباره پیام تندیس این شهید مدافع حرم گفت: در این تندیس، پرچم عاشورا را به عنوان نماد و حریم اهل بیت(ع) در نظر گرفتم؛‌ پرچمی که می‌تواند در عراق، سوریه و هر جای دیگری باشد.

این هنرمند افزود: سردار همدانی فرماندهی جریان دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) را بر عهده داشتند، به همین دلیل یک دست ایشان مراقب پرچم است و دست دیگر مردم را برای پیوستن به این جریان دعوت می‌کند.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : تندیس شهید همدانی نماد دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و دعوت مردم به آن است

تندیس شهید همدانی نماد دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و دعوت مردم به آن است

15 March 2018 | 3:00 am

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان