دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

تاخیر در اعطای نوبل امسال به دنبال رسوایی جنسی در آکادمی سوئد

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: تاخیر در اعطای نوبل امسال به دنبال رسوایی جنسی در آکادمی سوئد در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

تاخیر در اعطای نوبل امسال به دنبال رسوایی جنسی در آکادمی سوئدبه گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از میزان، پس از كناره‌گيري تعدادي از اعضاي كميته آكادمي سوئد، 11 عضو باقيمانده روز 26 آوريل در نشست هفتگي گرد هم آمدند تا درباره احتمال منتفي شدن اهداي جايزه نوبل ادبيات تصميم بگيرند. نشست بعدي كميته پنجشنبه آينده برگزار مي‌شود و اگر اعضا به نتيجه برسند، به احتمال فراوان بيانيه‌اي منتشر مي‌كنند مبني بر اينكه آكادمي سوئد در اكتبر سال 2019 دو جايزه نوبل ادبيات اهدا خواهد كرد.

پر واستبرگ، رئيس هيات چهار نفري اهداكننده جايزه نوبل ادبيات در اين باره گفت: «ما در هفته‌هاي اخير گفتگوهايي ثمربخش با بنياد نوبل داشتيم و اگر به اين نتيجه برسيم كه امسال در بخش ادبيات جايزه‌اي اهدا نشود، سال آينده براي نوبل ادبيات دو برنده معرفي مي‌كنيم.» بنياد نوبل به ياد آلفرد نوبل كه سازنده ديناميت است، هر سال در شش بخش ادبيات، اقتصاد، شيمي، فيزيك، صلح و پزشكي برندگان جوايز نوبل را معرفي مي‌كند.

پس‌لرزه‌های بحران آزار جنسی در آکادمی نوبل | سه داور کناره‌گیری کردند

آكادمي سوئد سال 1786 به همت شاه گوستاو سوم براي معرفي بيشتر پاكي، قدرت و والايي زبان سوئدي بنيان نهاده شد. پس از انتشار خبر تعرض يكي از اعضاي وابسته آكادمي به 18 زن در نوامبر گذشته، اين نهاد قدرتمند تا آستانه يك رسوايي تمام‌عيار پيش رفت. ژان-كلود آرنو كه همسر كاتارينا فروستنسن (عضو آكادمي) است، در تمام اين سال‌ها با برخي از اعضاي كميته ادبي از نزديك در ارتباط بوده و در واقع مشاور هنري آكادمي است.

مدتي پيش سه عضو كميته ادبي كه خواستار بركناري همسر و ديگر دوستان آرنو شده بودند، در واكنش به پاسخ منفي آكادمي به اين درخواست از سمت خود كناره‌گيري كردند. يك هفته بعد نوبت به سارا دانيوس، دبير دائمي آكادمي سوئد رسيد كه همراه فروستنسن رفتن از آكادمي را به ماندن ترجيح بدهند. آرنو در عين حال متهم است كه در سال‌هاي گذشته نام هفت برنده جوايز نوبل را پيش از اعلام رسمي به اطلاع ديگران رسانده است.

آكادمي سوئد از سال 1901 در رشته ادبيات برنده اعلام مي‌كند و در تمام اين سال‌ها فقط در هفت مورد برنده جايزه نوبل ادبيات را معرفي نكرده است؛ 1914، 1918، 1935، 1940 و 1941 تا 1943. ضمن اينكه در شش سال هم اعلام نام برنده به سال آينده موكول شده است. دليل آن هم اينكه هيچ‌كدام از نامزدها به معيارهاي مورد نظر آلفرد نوبل نرسيده‌اند.

 

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/

 

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : تاخیر در اعطای نوبل امسال به دنبال رسوایی جنسی در آکادمی سوئد

تاخیر در اعطای نوبل امسال به دنبال رسوایی جنسی در آکادمی سوئد

27 April 2018 | 7:35 pm

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان