دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

بازدید کاروان دانشجویی عتبات از مسجد کوفه + عکس

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: بازدید کاروان دانشجویی عتبات از مسجد کوفه + عکس در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از فارس، یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای کاروان‌های دانشگاهی در نجف، بازدید از شهر کوفه و اماکن تاریخی و مذهبی آن است.

 

 

کوفه یکی از شهرهای کشور عراق است. این شهر در 170 کیلومتری جنوب بغداد و در استان نجف واقع شده‌ است. مسجد کوفه که در قرن 7 میلادی ساخته شده‌ است از بناهای مهم این شهر و زیارت‌گاه شیعیان به شمار می‌رود. این شهر مدتی پایتخت علی بن ابیطالب(ع) بود و به همین دلیل به همراه سامرا، کربلا، کاظمین و نجف جایگاه ویژه‌ای در نزد شیعیان دارد.

 

 

روز گذشته کاروان دانشجویی عمار تهران اماکن زیارتی شهر کوفه را زیارت کردند. کوفه دارای مکان‌های زیادی است که در اسلام و نزد شیعه اهمیت زیادی دارد. مسجد کوفه مهمترین این بناها است که از قدیمی‌ترین مساجد دنیا بوده و محل دفن مسلم بن عقیل و مختار ثقفی است. این مسجد همچنین محلی است که علی ابن ابیطالب(ع) در آن مورد حمله ابن ملجم قرار گرفت. مقبره زید بن علی(ع) نیز در کوفه قرار دارد.

مسجد حنانه در کوفه محلی است که رأس حسین ابن علی(ع) چندین روز در این مسجد قرار داشت. همچنین خانه علی ابن ابیطالب(ع)، مقبره کمیل بن زیاد و میثم تمار نیز در کوفه قرار دارد.

 

کاروان دانشجوییی عمار ابتدا با حضور در مسجد حنانه، مقام راس الحسین(ع) را در این مسجد زیارت کردند. سپس با حضور در مزار کمیل ابن زیاد نخعی و میثم تمار، به یاران امیرالمومنین علی(ع) ادای احترام کردند.

از دیگر برنامه‌های دانشجویان در این روز، بازدید از مسجد کوفه و انجام اعمال آن بود. زائران دانشجو بعد از انجام اعمال این مسجد، به زیارت مسلم بن عقیل، هانی بن عروه و مختار ثقفی رفتند و سپس نماز مغرب و عشا را به جماعت در مسجد کوفه به جای آوردند و در پایان به محل اسکان خود در نجف اشرف بازگشتند.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : بازدید کاروان دانشجویی عتبات از مسجد کوفه + عکس

بازدید کاروان دانشجویی عتبات از مسجد کوفه + عکس

25 April 2018 | 3:46 pm

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان