دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

انجام سالانه ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی توسط ماما‌ها

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: انجام سالانه ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی توسط ماما‌ها در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

انجام سالانه ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی توسط ماما‌هابه گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از میزان، ناهید خداکرمی همزمان با روز جهانی ماما، اظهار داشت: طرح تحول سلامت از سال ۹۳ همزمان با روز جهانی ماما آغاز شد و اکنون این طرح در حوزه زنان خوشبختانه با موفقیت‌هایی از جمله ترویج زایمان طبیعی، همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه آئین‌نامه بازنگری ترویج زایمان طبیعی اخیراً در سال جدید توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده است، افزود: البته متخصصین زنان و انجمن آن‌ها با این آئین‌نامه و اجرای آن مخالفت داشته هر چند که خودشان در تصویب آن دخیل بوده‌اند.

رئیس انجمن علمی مامایی ایران ادامه داد: بر اساس این آئین‌نامه سهم ماما‌ها از زایمان باید کامل پرداخته شود لذا این مسئله به دلیل اینکه کاهش منافع مالی متخصصین زنان را به همراه داشته برخی آن‌ها را برآشفته کرده است.

خداکرمی گفت: سالانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی توسط ماما‌ها در کشور انجام می‌گیرد و هر چند این افراد توقعات مالی ندارند، ولی درست نیست دستمزد و حق تلاش ان‌ها به افراد دیگری پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه سلامت مادر و نوزاد سربلندی کشور را برایمان به همراه دارد، گفت: متأسفانه هنوز در مورد آمار سزارین در دنیا اول هستیم و باید تلاش کنیم که این آمار هر چه بیشتر کاهش یابد.

رئیس انجمن علمی مامایی ایران اضافه کرد: ماما‌ها در حال حاضر با هجمه متخصصان زنان روبه‌رو بوده و گاهی شاهد بی‌احترامی آن‌ها هستند چرا که با طرح بازنگری ترویج زایمان طبیعی منافع مردم، زنان و مادران باردار پررنگ دیده شده و در واقع مادر و نوزاد نه پزشک متخصص در مرکز توجه هستند.

خداکرمی با تأکید بر لزوم انجام کار‌های تیمی در کشور گفت: در حوزه زنان این مسئله ضعیف بوده که ابلاغیه وزارت بهداشت در جهت انجام کار تیمی در نظر گرفته شده و امیدواریم شاهد کاهش هر چه بیشتر سزارین در کشور باشیم. همچنین باید توجه داشت که سیاست جدید وزارت بهداشت بر مبنای ارتقای سلامت مادر و نوزاد است.

 

منبع:فارس

 

گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : انجام سالانه ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی توسط ماما‌ها

انجام سالانه ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی توسط ماما‌ها

5 May 2018 | 4:42 am

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان