دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

ارتباط مصرف مغزیجات آجیلی با کاهش ابتلا به آریتمی قلبی

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: ارتباط مصرف مغزیجات آجیلی با کاهش ابتلا به آریتمی قلبی در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش خبرنگار گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از مهر، محققان سوئدی در یک مطالعه بزرگ دریافتند خوردن سه مرتبه یا بیشتر مغزیجات آجیلی در هفته با کاهش ۱۸ درصدی ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی، شایع ترین نوع آریتمی قلبی، مرتبط است. این مسئله به کاهش احتمال نارسایی قلبی هم کمک می کند.

«سوسانا لارسون»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه کارولینسکا سوئد، در این باره می گوید: «حتی افزایش کم مصرف مغزیجات آجیلی منجر به کاهش احتمال فیبریلاسیون دهلیزی و نارسایی قلبی در جمعیت تحت مطالعه شد.»

وی در ادامه می افزاید: «مغزیجات آجیلی سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده، پروتئین، فیبر، مواد معدنی، ویتامین E، فولات، و سایر مواد شیمیایی هستند.»

مطالعات قبلی نشان داده اند که خوردن مغزیجات آجیلی دارای تاثیرات ضداکسایشی و ضدالتهابی است و می تواند موجب بهبود کلسترول خون شده، به عملکرد بهتر عروق خونی کمک کرده و از اضافه وزن پیشگیری کند.

محققان داده های دو مطالعه سوئدی را که در مجموع شامل ۶۱,۳۶۴ نفر بود بررسی کردند. این افراد پرسشنامه ای در مورد عادات تغذیه شان تکمیل کرده بوده و به مدت ۱۷ سال تحت نظر بودند.

افرادی که مغزیجات آجیلی می خوردند، تحصیلات بهتر و سبک زندگی سالم تری نسبت به دیگر افراد داشتند. آنها کمتر جزء افراد سیگاری بودند و کمتر دارای سابقه فشارخون بالا بودند. آنها وزن کمتری داشتند، بیشتر ورزش می کردند و میوه و سبزیجات بیشتری می خوردند.

به ازای مصرف هر وعده بیشتر مغزیجات آجیلی در هفته، احتمال ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ۴ درصد کاهش می یابد.

محققان همچنین در بین افرادی که مقادیر کمتر (و نه بیشتر) مغزیجات آجیلی مصرف می کردند کاهش خطر نارسایی قلبی را مشاهده کردند.

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : ارتباط مصرف مغزیجات آجیلی با کاهش ابتلا به آریتمی قلبی

ارتباط مصرف مغزیجات آجیلی با کاهش ابتلا به آریتمی قلبی

10 May 2018 | 2:13 am

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان