دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

آنچه که در هنگام داغ کردن موتور خودرو بايد بدانیم چیست؟

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: آنچه که در هنگام داغ کردن موتور خودرو بايد بدانیم چیست؟ در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

آنچه را که در هنگام داغ کردن موتور خودرو بايد بدانیم چیست؟به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از میزان، یکی از عمومی‌ترین معایب خودرو به ویژه در فصل تابستان که تقریبا اکثر رانندگان با آن مواجه می‌شوند بالا رفتن حرارت بیش از حد موتور خودرو یا در اصطلاح داغ کردن موتور خودرو می‌باشد که اشاره به مواردی چند دراین خصوص به اقدام صحیح در این هنگام توسط راننده کمک می‌کند.

۱. با احتیاط کامل سرعت خودرو را کاهش داده و با توجه به اطراف از جاده خارج شده و اتومبیل را متوقف، دنده را خلاص کرده وترمز دستی را بکشید باید به این نکته توجه داشت که به هیچ عنوان در این شرایط خودرو را خاموش نکنید.

 

۲. کولر اتومبیل را خاموش کنید.

 

۳. در صورت خروج آب جوش یا بخا رآب از رادیاتور یا مخزن ذخیره، موتور را به علت کم آبی خاموش نکنید و به تدریج مقداری آب داخل رادیاتور بریزید تا موتور خنک شود.۴. بازدید‌های نظری تسمه پروانه جهت پارگی یا شل بودن، همچنین بازدید ازنشت آب رادیاتور، شیلنگ‌ها و زیراتومبیل بویژه هنگام مبادرت به سفر‌ها با مسیر‌های طولانی در دفعات مختلف که باید دقت داشته باشید در صورت روشن بودن اتومبیل جهت بازدید، دست یا لباس شما به تسمه پروانه خودرواصابت نکند. ۵. در صورت پارگی یا شل بودن تسمه پروانه و یا نشت آب به هر علت موتور را باید خاموش کنید.۶. در صورت سالم بودن تسمه پروانه اجازه دهید موتور چند دقیقه‌ای با ۱۵۰۰ دور در دقیقه در حالت خلاص کارکند چرا که این عمل باعث خنک شدن سریع موتور می‌شود. ۷. در صورت جوش بودن آب رادیاتور قبل از سرد شدن آن به هیچ عنوان اقدام به باز کردن درب رادیاتور نکنید چراکه امکان دارد آب جوش داخل رادیاتور به اطراف یا صورت شما پاشیده شود.

 

انتهای پیام/

 

گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : آنچه که در هنگام داغ کردن موتور خودرو بايد بدانیم چیست؟

آنچه که در هنگام داغ کردن موتور خودرو بايد بدانیم چیست؟

21 March 2018 | 8:30 pm

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان