دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

آبروریزی کروزهای آمریکایی!

مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها تقدیم می نماید: آبروریزی کروزهای آمریکایی! در مجله سرگرمی و تفریحی بیست و چهارها:

به گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از میزان، تهاجم موشکی بامداد شنبه از طرف ۳ کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه که به بهانه حمله شیمیایی بدون سند و مدرک صورت گرفت، یکی از تحولات مهم ماههای اخیر از جنبه دخالت مستقیم ارتش های خارجی در این کشور محسوب می شد که با گذشت حدود ۲۴ ساعت از آن، فعلا دارای نقاط ابهام و علامت سوالهای فراوانی است که با گذشت زمان، جوانب آن بهتر و بیشتر آشکار خواهد شد.

آبروریزی کروزهای آمریکایی در مقابل ساختمان‌های خالی و پدافند قوی

مهمترین نکته در خصوص این حملات فاقد تاثیر که به نظر می رسد برای راضی کردن برخی عابربانک های منطقه برای دوشیده شدن بیشتر است، آن است که طرف های درگیر در این ماجرا هر کدام روایت های بسیار متفاوتی از نتایج این حملات موشکی را اعلام کرده اند که نکته مشترک آن، عدم تاثیر راهبردی و طولانی مدت این حملات بوده است.

فاجعه مشکوک در دوما؛ اسم رمز شروع عملیات

حدود یک هفته قبل و با وقوع حمله شیمیایی در شهر دوما در نزدیکی دمشق، کشورهای غربی بر طبل جنگ کوبیده و اعلام کردند دولت سوریه مسئول این حمله بوده و باید برای این حرکت مجازات شود. اما در همین ابتدا و برای سناریوی اول علامت های سوال زیادی وجود دارد.

شهر دوما در محاصره کامل قرار داشته و در آستانه تصرف کامل و راحت به دست ارتش سوریه بود، لذا منطقا و با توجه به حساسیت ها و دخالت های کشورهای مختلف بویژه غربی در این منطقه، ارتش سوریه دلیلی برای استفاده از سلاح شیمیایی نداشت. مسئله مهم تر این که چند سال پیش و بر اساس یک توافق بین المللی، دولت سوریه کلیه تجهیزات متهم به امکان استفاده به عنوان سلاح شیمیایی خود را نیز نابود کرد.

مسئله سوم نیز اینکه از مدتی قبل از شروع این ماجرا، طرف های غربی خصوصا رییس جمهور فرانسه تهدیداتی را مبنی بر حمله به سوریه در صورت استفاده از سلاح های شیمیایی در این کشور مطرح می کرد که دقیقا، ضمیر مربوطه، مرجع خود را پیدا کرد.

طرف غربی اعلام کرده که با استفاده از ۱۰۵ تیر موشک کروز هوا، دریا و زیردریایی پرتاب، به سمت سه هدف مختلف در سوریه حمله و تمامی موشک های آنها نیز به هدف برخورد کرده است.

بر این اساس، ۳۰ تیر موشک کروز تاماهاوک از رزم ناو USS Monterey و ۷ تیر موشک کروز تاماهاوک از ناوشکن USS Laboon (این دو شناور در دریای سرخ حضور داشتند) و ۲۳ تیر موشک کروز تاماهاوک از ناوشکن USS Higgins که در خلیج فارس حضور داشت به سمت سوریه شلیک شده است.

زیردریایی تهاجمی اتمی USS John Warner نیز ۶ موشک کروز تاماهاوک و ناومحافظ فرانسوی Aquitaine نیز ۳ تیر موشک کروز حمله به اهداف زمینی MdCN را از شرق مدیترانه به سمت سوریه شلیک کردند. برد موشک های تاماهاوک در حدود ۲ هزار کیلومتر و برد موشک MdCN در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر است.

دو فروند بمب افکن استراتژیک B-۱B هم در مجموع ۱۹ تیر موشک کروز هوا پرتاب JASSM-ER را به سمت سوریه پرتاب کردند که برد این موشک در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر است. انگلیسی ها با ۴ فروند جنگنده تورنادو ۸ تیر موشک کروز هوا پرتاب استورم شادو storm shadow را به سمت سوریه شلیک کردند. تعداد نامشخصی از جنگنده های تایفون انگلیسی نیز به عنوان اسکورت همراه تورنادوها بودند.

فرانسوی ها نیز با ترکیب جنگنده های میراژ ۲۰۰۰ و رافال به سوریه حمله کردند و ۹ تیر موشک کروز هوا پرتاب SCALP را به سمت سوریه شلیک کردند. برد موشک های اسکالپ و استروم شادو در حدود ۵۵۰ الی ۶۰۰ کیلومتر است.

در این میان هواپیمای سوخت رسانی مثل KC-۱۳۵R، هواپیمای آواکس E-۳، جنگنده های اف ۲۲ در نقش اسکورت و جنگ الکترونیک و جنگنده های اف ۱۵ و اف ۱۶ نیز در نقش اسکورت هوایی در این حمله حضور داشتند.

طرف غربی ادعا می کند که ۱۰۵ موشک شلیک شده توسط پلتفرم های مختلف آنها به اهداف خود اصابت کرده و سوری ها تلاش کرده اند با شلیک ۴۰ تیر موشک سطح به هوا با این موشک ها مقابله کنند ولی هیچ کدام از موشک های سوری ها به هدف برخورد نکرده است!

طرف غربی ادعا می کند که اهداف مورد نظر آنها، دو سری از انبارهای نگهداری سلاح های شیمیایی در غرب حمص و همچنین مرکز تحقیقاتی «برزه» شامل سه ساختمان بوده است که همگی آنها نابود شده است. همچنین غربی ها تصاویر ماهواره ای را برای این ادعای خود منتشر کرده که نشان از نابودی این نقاط دارد.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی بیست و چهارها به نقل از میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

مجله سرگرمی بیست و چهارها - کلیه مطالب از سایت های مجاز تهیه شده است و مجله بیست و چهارها مسئولیتی در قبال محتوی ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


مشاهده : آبروریزی کروزهای آمریکایی!

آبروریزی کروزهای آمریکایی!

15 April 2018 | 4:59 am

دوره بازرسی جوش
درج آگهی رایگان